Київський академічний ансамбль української музики "ДНІПРО" 044-2545267

oksanadnipro@ukr.net

#враження #ДніпроваСага #фаховадумка #ВолодимирЄсипок

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru Как вылечить грыжу живота описано тут - https://gryzha.kiev.ua

Вокально-оркестрова партита-дума «Дніпрова сага» на поезію Тараса Шевченка написана композитором Володимиром Павліковським в 2014 році до 200-ї річниці від Дня народження Т. Г.Шевченка та вперше була виконана у Києві 09.03.2017 році. Твір складається з 12 самостійних, контрастних між собою частин, поєднаних єдиним музичним задумом, драматургією.

Твір глибоко пройнятий народнопісенними мотивами. Образи повною мірою виростають з фольклорних джерел, проте композитор прямо не цитує народних мелодій, єдиний виняток – народна пісня «За байраком — байрак», а творить зовсім нову мелодику, модерну фактуру та гармонію, проте в народному дусі. Робота вражає оптимізмом та життєстверджуючим настроєм. Індивідуальній манері письма майстра притаманна яскравість використання тембрових можливостей українських народних інструментів, художня безпосередність та оригінальний  мовний темперамент.

Великий виконавський обсяг покладений у творі на соліста-вокаліста. З цим завданням блискуче справляється народна артистка України Олена Кулик. Крім яскравих вокальних даних, впливу на слухача, їй притаманні природний артистизм та дар емоційного самовираження, інтонаційна стабільність та філігранна точність у передачі авторського задуму.

       Київський академічний ансамбль української музики «Дніпро» під керівництвом народного артиста України, скрипаля Любомира Матейка демонструє високий технічний рівень, вільно оперує стильовими ознаками твору, артистично та впевнено тримається на сцені, емоційно розкутий, має високий рівень творчого самовираження. Форма виступу якісна і досконала.

Це не перша співпраця композитора, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Павліковського з ансамблем «Дніпро».

У 2001 році вони представили на широкий загал фольклорні метаморфози «Ті, що походять від Сонця». Цей масштабний твір визначив новаторський підхід композитора до фольклору, що відобразився і в інших його творах, був схвально прийнятий слухачем та мав позитивні відгуки у пресі. Доречно буде додати, що В. Павліковський плідно працює у сфері бандурного репертуару ним видана нотна збірка «Альбом бандуриста» (Луцьк 2006), популярним серед виконавців є Концерт-capriccio для бандури з оркестром.                   

Голова Національної спілки кобзарів України  Єсипок Володимир Миколайович               

Comments are closed.