Київський академічний ансамбль української музики "ДНІПРО" 044-2545267

oksanadnipro@ukr.net

DVD   фольклорні метаморфози   в стилі українського модерну «Ті, що походять від Сонця» * (моноопера)DVD

 * Так називали українців за давніх часів.

Відеоверсія твору (41хв.) з використанням балетної групи, комп`ютерної графіки, світлових спецефектів, сценографії.

Цілісна композиція з 9 окремих номерів:«Інтро…», «Свят-Коло», «Прийди, Весно», «Аркан», «Гул Землі», «Велика журба», «Зелений шум», «Люлі-люлі», «Золотий Обруч».

Музика заслуженого діяча мистецтв України  В. Павліковського, лібрето  народного артиста України В. Вовкуна, костюми лауреата національної премії ім. Т. Г. Шевченка Л. Семикіної.

„…Основою фольклорних метаморфоз «Ті, що походять від Сонця» є погляд у майбутнє через глибоке осмислення часу минулого і сьогодення. Твір можна віднести до жанру моноопери дещо незвичної як за формою, так і за змістом. … Ніби оповіді Віщої птахи у формі новел, марево, видіння, поривання у світ підсвідомості, де народжуються сни. Стрімкий сюжет, дієвість відступають перед бажанням зануритись в атмосферу древньої, але молодої слов’янської цивілізації з її чистими почуттями, обожнюванням природи і вмінням людей жити з нею в ладу як істинних дітей Сонця, зрозуміти витоки українського духу з самих першоджерел… Опираючись на народний склад оркестру – скрипки, цимбали, контрабас, композитор використовує безліч українських духових і ударних інструментів. Тут і роги, сімейства сопілок та окарин (найдревніших глиняних музичних інструментів часів Трипільської культури), дводенцівки (подвійні сопілки), панфлейта, дримба, тилинка. Не менш цікава група ударних: дзвони, трикутники, найрізноманітніші барабани та бубни, сімейства колокал  та дерев’яних коробочок, коси, рублі, тріскачі, ксилофон, фруста, бухало, бугай і багато інших. Це є пошук звуку, нових рифів, структур. Порушуючи канони класичного підходу до народного мелосу, виходячи з духу його, композитор вико- ристовує авангардові техніку письма, знахідки фолькроку та джазу. Разом з тим, це не є колаж, а єдність і природність мови, – свій власний оригінальний стиль, що народжує поему сповнену життям, любов`ю, боротьбою, вірою і надією”       (О.Євтушенко).

DVD «Ті, що походять від Сонця» виданий ансамблем «ДНІПРО»  у 2010 році. (в 2006 році виданий одноіменний CD).

Телеверсія ТРК «Золоті Ворота», режисер М.Онанко, режисер відео-монтажу Людвіг Теппер.

Вартість 35 грн.

Замовити: +38 (044) 254-52-67, +38(067)73-64-282,  +38(063)11-33-903  або  oksanadnipro[@]ukr.net