Київський академічний ансамбль української музики "ДНІПРО" 044-2545267

oksanadnipro@ukr.net

ТІ, ЩО ПОХОДЯТЬ ВІД СОНЦЯ


«Ті, що походять від Сонця»  – фольклорні метаморфози  в стилі українського модерну (музично-театральна вистава-феєрія)

Цілісна композиція з 9 окремих номерів:

  1.  «Інтро…»

« Ті, що походять від Сонця» — так називали українців за давніх часів. Погляд у майбутнє через глибоке осмислення часу минулого і сьогодення. Ніби оповіді Віщої птахи у формі новел. Марево, видіння, поривання у світ підсвідомості, де народжуються сни. Бажанням зануритись в атмосферу древньої, але молодої слов’янської цивілізації з її чистими почуттями, обожнюванням природи і вмінням людей жити з нею в ладу як істинних дітей Сонця.  

  1. «Свят — Коло»

Світотворче єднання  Води і Вогню.  Пробудження Матері-природи. Невпинний безперервний рух Всесвіту.

  1.  «Прийди, Весно!..»

Життєдайне Сонце  відмикає  золотими ключами — променями Небесні Ворота, випускає Весну.

  1.  «Аркан»

Чоловічий танець — як символ вічного руху Сонця-колеса, неперервності життя на   землі.

  1.  «Гул Землі»

Тривога Матері-природи за людський лад і спокій, за порушення правічної гармонії весни…

  1. «Велика журба»

Біль зраненого серця. Єднання двох світів — повсякденного і уявного, реального і вимріяного.

  1.  «Зелений шум»

Весняний ліс. Очищення. Парування… Магія звуків обрядового шуму-дійства.

  1. «Люлі — люлі»

Народження від Сонця — вічного руху, зеленого шуму, кохання.

  1. «Золотий обруч»

Відколи існує Світ – відбувається безперервний рух по колу: минуле стає майбутнім, закінчення – початком і народженням нового…

Невтомний рух Сонця-колеса, одвічно невпинний рух Всесвіту, неперервність і радість Життя на Землі… Безкінечність…

 Музика  —  заслужений діяч мистецтв Володимир Павліковський,

Лібрето — народний артист України Василь Вовкун,

Костюми — лауреат національної премії ім. Т. Г. Шевченка Людмила  Семикіна та Людмила Нагорна

Солістка  — народна артистка України  Олена Кулик 

редакція твору — народний артист України Любомир Матейко 

„ …Твір можна віднести до жанру моноопери дещо незвичної як за формою, так і за змістом. …Опираючись на народний склад оркестру – скрипки, цимбали, контрабас, композитор використовує безліч українських духових і ударних інструментів. …Це є пошук звуку, нових рифів, структур. Порушуючи канони класичного підходу до народного мелосу, виходячи з духу його, композитор використовує авангардові техніку письма, знахідки фолькроку та джазу. Разом з тим, це не є колаж, а єдність і природність мови, – свій власний оригінальний стиль, що народжує поему сповнену життям, любов`ю, боротьбою, вірою і надією”  (О.Євтушенко).

   Оригінальний, єдиний в Україні в цьому жанрі етно-проект,  «… унікальне явище, надзвичайна подія у сучасному музичному житті України» (доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, академік МАІ М.Давидов), «… Цей проект – окраса національної культури !» (Герой України, народна артистка України Ніна Матвієнко).

Програма створена в  2000 році, видані диски «Ті, що походять від Сонця» — CD (2006р.),  DVD (2010р.).

Відеоверсія твору (2008р.) з використанням балетної групи, комп`ютерної графіки, світлових спецефектів, сценографії постійно демонструється та  звучить в ефірах теле- радіо каналах України.

         Музична версія твору була показана в престижних залах м.Києва (Національна опера України, Український Дім, Міжнародний центр мистецтв, Національна філармонія України, Оперна студія Національної  музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Будинок Актора), м.Ялти (концертний зал «Ювілейний»), м.Львова (театр опери та балету), м.Івано-Франківська (Музично-драматичний театр, філармонія), м.Житомира (філармонія) та за кордоном (Нідерланди, Росія, Франція) та ін.

 

 

 

 

 

 

 

Прем’єра! 

спільний мистецький проект  ансамблю «ДНІПРО» з ArtSpace® Київського Планетарію — Ethno–music-show «Ті, що походять від Сонця».

Це повнокупольні проекції зоряного неба у форматі 360ﹾ з неповторним поєднанням живої музики і голосу… Вони надихають розмірковувати про сенс життя, про нескінченність буття, про природу людини, про свій шлях до себе…